ParkZon Nasıl Çalışır

ParkZon Nasıl Çalışır?

1- İnceleme (Ekspertiz)

İhtiyaç sahibinin yaşadığı mekan ziyaret edilerek, kişinin yaşlılık ve hastalık sebebiyle uğradığı fiziksel kayıplar, ortopedik engelli ise engelinin geçici veya kalıcı oluşu, cinsiyeti ve yaşı gibi özellikleri dikkate alınarak;

Ev içi genel mimarı tasarımı, mutfak, banyo, tuvalet, yatak odası gibi yaşam alanları ve kapı giriş - çıkışları pencereler, merdivenler, koridor gibi iç mekanları, ev ana giriş kapısı, merdivenleri, bahçe gibi dış alanları ile kullanılan mobilya ve eşyaları ev içindeki yerleşimlerinin kişinin günlük temel yaşam aktivitelerine uygun olup olmadığını inceler.

Ekspertiz hizmeti İstanbul için geçerli olup hizmet bedeli 250 TL. dir. Ekspertiz talebiniz için
 bize aşağıdaki telefondan ulaşabilirsiniz.

Tel: 0 216 577 04 21 - 22
Adres: Kayışdağı Cad. Ayşe Hatun Çeşme Sok. No: 6/A 34751, Küçükbakkalköy - Ataşehir / İstanbul

2- Raporlama

İnceleme sonucu elde edilen verilere göre hazırlanan rapor; Kişinin günlük temel yaşam aktivitesini, erişebilirliğini kısıtlayan ve potansiyel kaza risklerini artmasına neden olan kişiden ve mekandan kaynaklanan olumsuzluklar ile bunları giderecek çözüm önerilerini, ihtiyaç duyulan destek ve güvenlik ürünlerini ayrıntılı olarak kapsar.

3- Uygulama

Ev içi mimarı tasarımdan, yaşam alanlarından, kullanılan eşyalar ve konumlarından kaynaklanan mekan ve çevre sorunları varsa, bu sorunlar da; inşaat, tadilat ve mimari düzenlemeler "Home Modification" yapılarak, eşyaların konum ve kullanış şekilleri de yeniden düzenlenerek uygun hale getirilir. İhtiyaç duyulan destek ve güvenlik ürünleri temin edilir, montajı gerekenlerin montajı yapılarak proje tamamlanır.

Ev kazalarından korunmak için, başta ıslak alanlar olmak üzere, tüm yaşam alanlarını düşmeler ve diğer ev kazalarına karşı güvenli hale getirir.

Copyright © 2009 ParkZon | Tüm hakları saklıdır | Tasarım & Programlama: Elif Yazılım