Kurucularımız & Çalışma Ekibimiz

Pekcan Birinci
Arzu Birinci

Pekcan Birinci, İzmir doğumlu olup, Ege Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunudur. Marketing, iş idaresi, genel yönetim gibi konularda eğitimler aldı. Çeşitli kuruluşlarda profesyonel yönetici olarak çalıştıktan sonra, en son olarak Deva Holding'e bağlı kuruluşlarda da 15 yıl genel müdürlük ve yönetim kurulu üyeliği yaptı. 2003 yılında eşi Arzu Birinci  ile birlikte kendi şirketini kurdu.

2004 yılında ABD'de "Evde Çocuk Güvenliği - Childproofer” eğitimi ile yine aynı ülkede 2009 yılında yaşlıların ve fiziksel engellilerin hayatını kolaylaştırmaya ve kazalardan korumaya dönük mimari tasarım ve destek ürünleri (asistive device) programı olan “Home Modification” eğitimini aldı. Bunlara ilaveten San Diego- Kaliforniya da  YOTA (Depremde yapısal tehlikelerin azaltılması) konusunda eğitim  aldı ve uygulamalar yaptı.

Aldığı tüm eğitimleri ve iş tecrübelerini ülkemiz gerçeklerine uygun iş modeline dönüştürerek gerek eğitimci ve gerekse uygulayıcı olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Arzu Birinci, İstanbul doğumlu olup, ilk ve orta öğrenimini İstanbul'da sürdürdü. Pertevniyal Lisesi'nden mezun oldu.Yüksek öğrenimini 1997 yılında Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı alanında yaptı. Beş yıl  boyunca Bilkent Holding e bağlı Tepe inşaat dahil olmak üzere iç mimar olarak çalıştı.

2004 yılında ABD'de "Evde Çocuk Güvenliği - Childproofer” eğitim aldı.

2005 yılında çocuklar için "Güvenli Ev Tasarımı" üzerine yüksek lisans yaptı. ABD'de Amerika- New Meksiko da 2009 yılında yaşlıların ve fiziksel engellilerin hayatını kolaylaştırmaya ve kazalardan korumaya dönük mimari tasarım ve gerekli destek ürünleri (asistive device) programı olan “Home Modification” eğitimini aldı. . Bunlara ilaveten San Diego- Kaliforniya' da  YOTA (Depremde yapısal tehlikelerin azaltılması) konusunda eğitimi aldı ve uygulamalar yaptı.

“Evde ve yakın çevresinde çocuk güvenliği” konusunda makaleler yazmaktadır."

Halen eşi Pekcan Birinci ile birlikte kurucu ortak olduğu şirkette, eğitimci olarak seminerler vermekte ve uygulayıcı olarak da çalışmalarını sürdürmektedir.